Sonbahar Kadın Parfüm Önerileri

Ucuz ve klişe parfümlerden bıkmış.. yerine nadir ve etklieyici bir koku arayanlar için sonbaharda kullabileceğiniz 10 harika kadin parfüm önerisinde bulunacağım.

1. Hermes Twilly D’Hermes

Hermes Twilly D’Hermes
Hermes-Twilly-DHermes

Nasıl bir parfüm; aslında şişe dizaynı detayları genç işi bir parfüm gibi gözüküyor ama biraz daha  biraz tatlı ve yoğun parfümleri sevmeyenler için harika bir seçim.

Çarpıcı zencefil ve şehvetli sümbül ile dokunmuş cüretkar bir koku olan Hermes kızı için koku. Çiçeksi, baharatlı ve egzotik bir eau de parfum.

Koku alma duygusu: Sıcak, Şehvetli
Ana hammaddeler: Zencefil, Tuberose, Sandalwood
Kalıcılık 24 saat
Made in France

2. Christian Dior Poison Girl Unexpected

Christian Dior Poison Girl Unexpected
Christian-Dior-Poison-Girl-Unexpected

Gençlerin çok rahat kullabileceği hem tatlı hem ferah çünkü açılışı zencefil kan portakalı limonla yapıyor ferah ferah havası var kurudukça gülü ve fındığı hisediyorsunuz sonra vanilya ve tonka hissediliyor. Hoş bir kokusu var sonbaharda harika bir seçim. 

Aklını başından alacak ve seni şaşkına çevirecek bir zencefil yüklemesi. Duyuları uyandıran ve sizi tutkuyla saran keyifli bir heyecan. Kıpırdatır, gaza getirir ve ayaklarınızı birbirine dolar.

3. Valentino Donna

Valentino Donna
Valentino-Donna

Pudralı bir parfüm, pudralı gül efekti biraz makyaj çantası hafif bir ruh efekti, hafif tatlı şekerli bir parfüm.

Kalıcılığı 5-6 saat

Davetkâr, derinlemesine İtalyan notaları ile bezenmiş seçkin ve benzersiz bir koku… Elagan zarif esrarengiz bir güzelliği olan kadının kokusu Valentino Donna…Özgür ruhlu, anı yaşayan bayanların tercihi Üst notalarında gül esansı iris pallida ile harmanlanarak rafine ve ışıltılı bir imza yaratıyor.Orta notalarda öğütülmüş vanilya notaları ve benzoinin birleşimiyle devam ediyor.Alt notalarında ise paculi ve deri karışımı ile oluşan sıcaklık, vanilya ile kaçınılmaz bir şehvet yaratıyor.

4. Agent Provocateur Maitresse

Agent Provocateur Maitresse
Agent-Provocateur-Maitresse

Çiçeksi bir parfüm ve pudralı. Günlük kullanıma uygun. Daha temiz daha naif bir koku. Çok çekici ve kaliteli bir parfüm.

Kalıcılık 5-6 saat

5. Paco Rabanne Olympea Intense

Paco Rabanne Olympea Intense
Paco-Rabanne-Olympea-Intense

amber ve vanilya ön planda. kış soğuklarında da kullanabilirsiniz. Çok fazla şekerli parfümleri sevmeyenler belki sevmeyebilir çünkü ara ara tuzlu bir koku geliyor

Orytantal amber koku ailesinden karşı konulamayacak bir koku ? Beyaz biber, portakal ve greyfurt çiçekleri ile sağlanan yoğun doku, tuzlu vanilya, sedir ağacı ve beyaz amber ile daha baştan çıkarıcı.

6. Burberry Brit Edp

Burberry Brit Edp
Burberry-Brit-Edp

Vanilya ve badem olan eski ve hoş antika değeri taşıyan bir ürün diyebiliriz ve harika bir parfüm.misk yeşil, oryantal bir koku.Peki neler var içerisinde öncelikle ferah bir açılış yapıyor. misk yeşil, armut,badem, vanilya olduğu tatli bir hava var

Hem Burberry ruhunu hem de mevcut İngiliz stilini bünyesinde barındıran ikonik bir koku.
Cesur ve öngörülemeyen bir karakteri somutlaştıran misk yeşil, oryantal bir koku.Cesur ve öngörülemeyen bir karakteri somutlaştıran misk yeşil, oryantal bir koku.

7. Yves Saint Laurent Elle

Yves Saint Laurent Elle
Yves-Saint-Laurent-Elle

Nasıl bir parfüm ; Şakayık, liçe ve limon ama Şakayık, liçe daha baskın biraz yasemin ve pembe biber hisediyorsunuz odunsu çiçeksi ve baharatli  bir parfüm. Sonbahara oldukça uygun bir parfüm

Kalıcılık 7-8 saat

Öngörülemeyen ve eşsiz olan Elle, Yves Saint Laurent kadınlığının özüdür. Şişesi, metalden kesilmiş, efsanevi canlı fuşya, aydınlık ile vurgulanan prestijli, titreşimli monogramı bütünleştiriyor. Kokusu benzersiz ve beklenmedik. Son derece çağdaş bir tasarım, akıcı ve sınırsız. Göz kamaştırıcı odunsu ve çiçek notalarını harmanlanan canlı, kadınsı ve cesur bir koku.

8. Estee Lauder Modern Muse Nuit

Estee Lauder Modern Muse Nuit
Estee Lauder Modern Muse Nuit

GÖSTERİŞLİ ÇİÇEKSİ NOTALAR, LEZZETLİ MEYVELER VE IŞILTILI BİR GÜZELLİK. EGZOTİK MANDALİNİN, MAVİ PAPATYA İLE HARMANI ŞAŞIRTICI ZITLIKTA BİR GÜZELLİK YARATIYOR. FRANSA’NIN GRASSE BÖLGESİNDEN GELEN YASEMİN’İN, GÜNEBAKAN ÇİÇEĞİ İLE OLUŞTURDUĞU KREMSİ LEZZET, NUİT KADININI BAŞTAN SONA FEMİNENLİĞE SARIYOR. SANDAL AĞACININ MİSTİK KOKUSUNUN, PAÇULİ’NİN ILIKLIĞI İLE BİRLEŞİP İLERLEYEN YOLCULUĞU TONKA AĞACI VE MADAGASKAR VANİLYASININ ZENGİN KARIŞIMI İLE SONA ERİYOR

9. Yves Saint Laurent Cinema

Yves Saint Laurent Cinema
Yves-Saint-Laurent-Cinema

Bir çiçek buketini andıran koku badem çiçeği, turunçgil notaları, süvari yıldızı ve yasemin içeriyor, amber ve vanilya kokuya görkemli bir hava veriyor fazla bilinmeyen ancak olağanüstü güzelliğe sahip oryantal bir parfüm

Kalıcılık 6-7 saat

10. Jean Paul Gaultier Classique Essence

Jean Paul Gaultier Classique Essence
Jean-Paul-Gaultier-Classique-Essence

Kadın bedenini simgeleyen ince şişesinin ambiyansı, sarımtırak renk tonlarıyla oldukça modern ve lüks görünümüyle Jean Paul Gaultier Classique Essence adından söz ettirmeyi hakkediyor. Yenilenmiş tasarımı ile bu parfüm gizemli ve şehvetli bir kokuya sahip. Kullandığınız anda teninizi saran gizemli kokusu uzun süre kalıcılığını koruyor. Odunsu notalarıyla çekici ve cezbedici bir kokunun oluşması sağlanan bu parfüm ile benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız. İlerleyen notalarında ise daha şekerli ve hoş kokular sizleri bekliyor. Krem şanti ve yasemin karışımı kokusuyla hem ilginç hem de hoş bir hava yakalanmış. Dip notalarına doğru ise daha kalıcı ve oryantal çiçeksi kokular ile bedeniniz şehvete kavuşuyor. Karşı konulmazlığı arayan kadınların mutlaka denemesi gerekiyor.

Genellikle 28-35 yaş arası tarafından tercih ediliyor

Kalıcılık 9-10 saat