İstanbul'un Yanı Başında olan Sardala Koyu ve Cennet Havuzu

Sardala Koyu ve Cennet Havuzu, Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yer alan Sardala Koyu ve Cennet Havuzu gidilmesi gereken bir yer mi ? Sardala Koyu nerede ?

İstanbul'un Yanı Başında olan Sardala Koyu ve Cennet Havuzu
sardala-koyu-ve-cennet-havuzu

Sardala Koyu’na Ulaşım

İstanbul'a 135 kilometre uzaklıktaki koy, Kandıra ile Şile sınırında bulunuyor.

Peki Nasıl Gidilir?: İstanbul’dan Sardala Koyu’na ulaşmak için öncelikle Ağva’ya ulaşmak gerekiyor. İstanbul’dan düzenli olarak Ağva’ya otobüsler gitmektedir. Ağva’ya ulaştıktan sonra Koy’e 11 km daha yol almanız gerekecek. Ağva’dan Kerpe istikametine giderken sırasıyla Bucaklı, Kadıköy ve Pınarlı Köyü’nden geçeceksiniz. Pınarlı Köyü’nü de geçtikten sonra yaklaşık 4 km daha yol alıp ormana giren yola dahil olup 1 km daha ilerledikten sonra bu Koy’umuza ulaşmış olacaksınız. Konum bilgisi için tıklayın.

Saradala Koyu Nasıl Bir Yer?

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yer alan Sardala Koyu ve Cennet Havuzu, çevre illerden doğa tutkunlarını bölgeye çekiyor. Gözlerden uzak, sakin ve keyifli tatil için Karadeniz'in gözde turizm merkezi Kandıra'yı tercih edenler, mavi ve yeşilin buluştuğu koylarda güzel vakit geçirmenin tadını çıkarıyor.

salda-golu-nedir

Tertemiz denizi ve el değmemiş doğasıyla hayranlık uyandıran Sardala Koyu ise başta İstanbul'dan gelenler olmak üzere doğa tutkunlarının uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Yemyeşil ormanların arasında kalan Sardala Koyu'nu özellikle kampçılar tercih ediyor. Bölgede bulunan denizin oluşturduğu, içinden sandalların geçebildiği, 'Malkaya' olarak bilinen kayalıklar ise bölgenin güzelliğini daha da artırıyor.

Hafta sonu daha sakin ve daha huzurlu ortam sevenler için harika bir yer olduğunu düşünüyorum.